600 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ
Menü
  Favorilerim
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Kapat
Sepetim
CİLT BAKIMININ VAZGEÇİLMEZİ SERUMLAR...
28.06.2022

CİLT BAKIMININ VAZGEÇİLMEZİ SERUMLAR...

                    Cilt bakımının temel rutinleri arasında, bugüne kadar çoğunlukla hep temel üç adımdan bahsettik. Temizleme, besleme , koruma. Artık sıkça duymaya başladığımız bir diğer kategori ise onarımdır.

                         Onarımın her bireyde kelime karşılığı farklı olabilir. Çünkü yaş ,cilt tipi farklılıkları endişe farklılığını da beraberinde getirir. Hal böyle olunca da onarım, her endişe için farklı bir cevap anlamı taşır. Problemlerdeki seçenek sayısı nasıl ki çok ise, cevap veren ürün ve etken madde sayısı da bir o kadar fazla sayıdadır.

                        Yağlı ,akneli bir cildin sivilce izi onarımında en yaygın tercih ettiği serum içeriği çinko, propolis, salysilic acid ve retinol olarak karşımıza çıkar...

                        Yaş biraz daha ergenlik seviyesini geçip te ilk çizgilerle tanışmaya geldiğinde, yaygın duyulan serum içeriği hyaluronik acid gibi nem tutucu bombalar ve yine ışıltı kazandırıcı  C vitamini, çizgi onarıcı retinol (A vitamini) ,son olarak ta antioxidant E vitaminleridir.

                      Orta yaş ile birlikte, bu içerikleri tek tek değil de kombinasyon halinde serumlar olarak bulmak mümkündür. Yaygın kullanılan Hyaluronic acid , B5 vitamini , E vitamini , C vitamini ,A vitamini gibi içeriklere ilave olarak yeni nesil yaşlanma karşıtı Ferulic acid , Resveratrol , Glikolik acid ve daha birçok içerik karşımıza çıkar.

                      Birçok dermozkozmetik marka farklı oranlarda bu içeriklerde serumlar sunar. Önemli olan yine bir uzman veya hekim önerisi ile cildinize en uygun ve ihtiyacınız olan ürünü tercih edebilmektir.

                    Cilde topikal (yüzeysel) olarak sürülen içeriklere ilave olarak ağızdan da yine hücre yaşlanmasına karşı onarıcı , antioxidant özellikte supplementler da destekleyici olabilir. Öncelik tabii ki iyi bir beslenme olmalıdır. Yeterli beslenme olamadığı durumlarda yine bir uzman önerisi dikkate alınarak takviye gıda edinilebilr.

                   Sevgiler...

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.