400 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ
Menü
  Favorilerim
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Kapat
Sepetim
SAÇ BAKIMININ ÖNEMİ
22.06.2022

SAÇ BAKIMININ ÖNEMİ

SAÇ BAKIMININ ÖNEMİ

                Saç; yani kafa derisindeki kıl kümesi, günümüzde güzellik algısında gerek kadın gerek ise erkekler için oldukça önemli bir yere sahip olmaktadır. Peki saçın sadece varlığı yeterlimidir? Yoksa sağlıklı bir saç derisi, uzun vadede saç için gerekli yatırımı yapmanın doğru adresi midir?

          Her kadın ve erkek daha gençlik, belki çocukluk çağından itibaren saçına özen gösterir. Görsel bakımda her birey için saç önemli bir yere sahip olmuştur. Daha küçük yaşlarda bile saç bakımına özel şampuanlar,saç kremleri ,sabunlar,durulanmayan bakımlar ve zarar vermeyen şekillendiriciler gibi daha birçok kozmetik yada dermokozmetik ürünler varolmuş ve olmaya da devam edecektir.

          Sadece kozmetik bakımı değil, şekillendirici ürünler de bu alanda kocaman bir sektör olmuş ve sürekli kendini yenilemektedir.

          Tıpkı cilt tiplerinde nasıl farklılıklar ve özel durumlar var ise saç tiplerinde de farklılıklar olmaktadır.Saç derisi yağlı,kuru,kaşıntılı,hassas yada kepekli olabilir. Kepek kuru kepek ,yağlı kepek ya da kaşıntılı kepek olabilir. Bu problemlerin farklı yaşanmasına çeşitli patojenler sebep olabilir.Aynı zamanda beslenme alışkanlıklarında ki farklılıklar,kilo,ya da stres gibi faktörler sebebiyle yine saçlı deride sorunlar nüksedebilir.

          Günümüzde saç konusunda yaşanan en büyük problem, sanıyorum ki hala saç dökülmesidir. Gerek stres, beslenme gerek genetik ve hormonal faktörler bu sorunu üst sıraya taşımaktadır. Dermokozmetik ve kozmetik kanallardaki en geniş ürün gamı bu gurupta yer alır bu nedenle.

          Çok özel sorunlar yaşanmadığı durumlar da, genellikle detaylı bir araştırmaya gerek olmaksızın günlük bakım ürünleri; reklam yada uzman önerileriyle dene yanıl bulunabilir.Özel problemler yaşandığı zamanlar da ise mutlaka bir hekime danışılmalı,gerekli tetkik ve takip sonrası önerilen ürünler kullanılmalıdır.Yelpaze çok geniş olduğundan ürün değişimi yine de çok sık yapılmamalı ve ve kullanılan ürünle ilgili sonuç elde etmek için 3 ila 6 ay  arasında devamlılık sağlanmalıdır.

         Patojenlerin sebep olduğu ,sadece görsel olarak değil, zaman zaman yaşam kalitesini olumsuz etkileyen saçlı deri problemleri hayat boyu kişiyle yaşamaya devam edebilir. Bu aşamada maalesef yapılabilecek tek şey doğru tedavi rutinine sadık kalarak problemi mümkün olduğunca baskılamaktır. İhtiyaç halinde yine bir uzman tavsiyesi doğrultusunda besin takviyesi de kullanılabilir.

Sağlıklı günler dileğiyle…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.